Gliwice ul. Saturna 1(+48) 505 067 616studio@moform.pl

Apartament hotelowy

Project 222 of 252
  • Widok z części dziennej na sypialnię. Naprzeciw okna stoi ścianka z fornirową okładziną - o wys. 200 cm. Oddziela część dzienną apartamentu od sypialni.

  • Widok z łazienki na sypialnię. Łazienka otwarta jest na przestrzeń apartamentu – oddzielona jedynie na części szerokości szklaną ścianą.

  • Część dzienna apartamentu. Salon został usytuowany w zachodniej części pomieszczenia. Jego perspektywa zamknięta jest panelami dekoracyjnymi.

  • Sypialnia. Strefa sypialni zajmuje wschodnią część apartamentu. Ściana północna jest wspólna również dla części dziennej.

  • Strefa aneksu kuchennego. Kuchenka została zlokalizowana w części dziennej apartamentu – przy ścianie południowej.

Apartament hotelowy Projekt wnętrza apartamentu hotelowego stanowi część pracy dyplomowej „APARTAMENT HOTELOWY WOKÓŁ NOWEJ UMYWALKI ROCA”.  We wnętrzu zastosowano materiały wysokiej klasy i umieszczono elementy wyposażenia sygnowane przez znanych projektantów a nawet stworzone specjalnie dla tego wnętrza. Inspiracją dla urządzenia pomieszczenia w indywidualnym stylu, odbiegającym od standardów stosowanych w hotelach sieciowych, jest filozofia Claus’a Sendlinger’a, twórcy marki Design Hotels™.

O Design Hotels™: “Meble, przedmioty, ubrania … design istniał zawsze wokół nas. Ale dopiero w ostatnich latach pojęcie „design” stało się istotne w branży hotelarskiej. Taki rozwój przewidział 20 lat temu Claus Sendlinger, założyciel i dyrektor generalny Design Hotels™. Przewidział, że „design stanie się integralną częścią hotelu” a „hotele stawiające na design staną się wyborem stylu życia dla przyszłych turystów”.”

Stan istniejący. Apartament znajduje się w skrzydle budynku z doświetleniem z dwóch stron – wschodniej i zachodniej. Jego powierzchnia to 46 m2, wysokość – 280 cm a kubatura 128,8 m3. We wnętrzu znajduje się jedna ściana nośna. Dostępne są dwa piony wod.-kan. Jeden wewnątrz apartamentu drugi w przyległym pomieszczeniu – przy ścianie południowej.

Dyspozycja przestrzenna projektu wnętrza. Kubatura projektowanego wnętrza wynosi 119,6 m3. Projekt apartamentu przewiduje montaż sufitów podwieszanych, obniżających wysokość pomieszczenia do 260 cm. Przestrzeń 46 m2 została podzielona na 5 stref funkcjonalnych:

◾ część dzienna apartamentu – 13,2 m2

◾sypialnia -13,2 m2

◾łazienka – 11,8 m2

◾przedpokój – 3,3 m2

◾strefa aneksu kuchennego – 2,4 m2

Istniejąca ściana nośna oddziela we wnętrzu przedpokój od strefy łazienki. Na jej przedłużeniu została zaprojektowana ścianka o niepełnej wysokości, sięgająca 200 cm. Separuje ona sypialnię od części dziennej apartamentu w sposób gwarantujący intymność a jednocześnie łącząca wizualnie te dwie strefy.

Łazienka od strefy sypialni oddzielona jest jedynie szklaną kurtyną. Pełna izolacja strefy sanitarnej nie jest konieczna w apartamencie hotelowym a całoszklana ściana zapewnia dobrą widoczność umywalki, wokół której skonstruowane jest całe wnętrze. We wnętrzu istnieją dwie ściany okienne z prawie całościennym przeszkleniem, co zapewnia dobre oświetlenie całej powierzchni apartamentu.

Kolorystyka pokoju hotelowego jest monochromatyczna – to kompozycja zimnej szarości, bieli, czerni oraz ciepłego brązu drewna. Akcentem kolorystycznym jest dozowana w niewielkich dawkach barwa szarozielona. Wyraźne ożywienie palety barw uzyskano poprzez użycie we wnętrzu elementów ze stali chromowanej.

 

MENU