Gliwice ul. Saturna 1(+48) 505 067 616studio@moform.pl

Doodle video – nowoczesna forma promocji

Post 19 of 41
Doodle video – nowoczesna forma promocji

Szukając nowego pomysłu na promocję swojej firmy czy usługi, rozglądamy się zwykle za czymś, co wyróżni nas na tle konkurencji i przyciągnie dzięki temu uwagę potencjalnych klientów. Pierwszym krokiem jaki zwykle czynimy, aby uzyskać ten efekt jest odświeżenie wizerunku firmy, czyli rebranding. Nowe logo, fachowo dobrane kolory firmowe czy standaryzacja ubiorów pracowników pozwalają na uzyskanie bardziej profesjonalnego wizerunku firmy. Tylko co dalej?

Jedną z metod promocji, która na zachodzie zdobywa ostatnio rzesze fanów, a na polskim rynku dopiero zaczyna się pojawiać jest tzw. doodle video. Co to jest? To filmy, które powstają na oczach widzów – na białej powierzchni widać rękę rysującą kolejne obrazy. Badania naukowe dowodzą, że takie filmy są 4 razy skuteczniejsze niż zwykłe wideo i aż o 800% bardziej angażujące niż słowo pisane. Dlaczego? Jedną z przyczyn jest ludzka ciekawość – chcemy wiedzieć jak finalnie będzie wyglądał rysowany właśnie obraz. I następny. I kolejny też. Dzięki temu Twoi klienci z ochotą obejrzą wszystko, co będziesz chciał im przekazać. I będą się przy tym dobrze bawić!

Do czego można wykorzystać doodle video? Najczęściej wykorzystywane są jako filmy reklamowe. Dzięki temu, że są 3 razy chętniej udostępniane niż zwykłe wideo stają się niezwykle efektywną formą promocji. Dodatkowo treści przekazywane w ten sposób są o 15% lepiej zapamiętywane i to w każdej grupie wiekowej. Masz więc gwarancję, że Twój przekaz zapadnie oglądającym w pamięć na długo. Z tej przyczyny doodle video są również wykorzystywane jako widea objaśniające np. sposób działania biznesu czy misję firmy. Oprócz tego doodle video doskonale sprawdzają się jako nagrania sprzedażowe oraz jako alternatywna dla tradycyjnych „pdfów”, bardzo atrakcyjna dla odbiorcy forma poradników, będących podstawą większych kampanii marketingowych.

Poniżej możesz zobaczyć przykład wykorzystania doodle video do promocji kampanii crowdfundingowej:

Kolejną zaletą doodle video jest fakt, że na polskim rynku ta forma promocji ciągle jest nowością. Tak więc jeżeli szukasz skutecznego i atrakcyjnego sposobu na wypromowanie swojej firmy lub usługi, doodle video będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

MENU