Gliwice ul. Saturna 1(+48) 505 067 616studio@moform.pl

Jak sprawnie docierać do odbiorcy i tłumaczyć „niemożliwe”

Post 15 of 41
Jak sprawnie docierać do odbiorcy i tłumaczyć „niemożliwe”

W dzisiejszych czasach wszystko dzieje się dynamicznie. Szybki przepływ informacji, ciągłe życie w biegu czy nieustanny rozwój techniki – to tylko niektóre elementy świadczące o ciągłym parciu do przodu.

Ciągłe bombardowanie

Na przestrzeni lat zmienił się również sposób komunikacji ze swoimi klientami, czy odbiorcami. Tak naprawdę, każdy z nas, każdego dnia jest zasypywany i bombardowany tysiącami komunikatów. Media społecznościowe, e-mail, telewizja, radio – kanałów, z których płyną komunikaty jest naprawdę bardzo wiele. A samych komunikatów, treści i informacji? Jeszcze więcej.

Przyznaj się sam przed sobą – czy kiedykolwiek usunąłeś jakąś informację, wiadomość czy komunikat, które wpłynęły, np. na Twoją firmową pocztę, profil społecznościowy czy cokolwiek innego – nawet go nie czytając? A może jakiś raport był przełożony w formie tekstowej? Czy zdarzyło Ci się przejrzeć coś jedynie pobieżnie, a później go zignorować?

Wiesz, być może nie znam Cię osobiście, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdarzyło Ci się to przynajmniej jeden raz. I powiem Ci jeszcze jedno – Twoim klientom i odbiorcom również.

I szczerze mówiąc, nie ma się im co dziwić. Większość dzisiejszych form komunikacji jest nudna, schematyczna, nieangażująca, a co za tym idzie, trudna do zrozumienia i przyswojenia. Wobec również potężnej ich liczby, bardzo trudno jest się wyróżnić ze swoim komunikatem. W efekcie – ląduje on w koszu.

Chyba nie chciałbyś, aby spotkało to Ciebie i Twoją firmę, prawda?

„Wyróżnij się albo zgiń”

Jak więc wyróżnić siebie, swoją firmę, a także swój komunikat? Jak skutecznie docierać do odbiorcy i nie narazić się na odrzucenie i wylądowanie w „śmietniku”?

Czas zacząć prezentować informacje w formie wizualnej. To właśnie treści w tej formie najskuteczniej docierają do umysłu człowieka, zakotwiczają się i wywołują największe zaangażowanie. Potęgę informacji w formie wizualnej potwierdzają badania, według których:

– ludziom łatwiej jest przetwarzać obrazy, w porównaniu z tekstem
– 60% populacji to osoby uczące się wzrokowo
– 90% informacji przetwarzanych przez mózg jest wizualna.

Infografiki – praktyczne zastosowanie

Jedną z form wizualnych komunikacji w Internecie jest infografika. Czym jest? Mówiąc najprościej, infografiki to grafiki oparte o piktogramy, dzięki którym można w prosty i szybki sposób przekazywać różne informacje: dane, statystyki, informacje liczbowe, wyniki badań, itp. Fakt, że większość informacji przedstawionych jest w formie graficznej, sprawia, że zdecydowanie łatwiej jest przyswoić taką informację, niż, gdyby wszystko miało być przekazywane jedynie za pomocą tekstu.

Infografiki mają uniwersalne zastosowanie i świetnie sprawdzą się, jako materiały szkoleniowe, materiały sprzedażowe i marketingowe, instrukcje, przedstawienie danych finansowych i statystycznych w firmie, promowania czy streszczenia jakichś idei, produktów czy usług.

Co niezwykle ważne, ich uniwersalność sprawia, że umieścisz je możesz praktycznie wszędzie: social media, strona internetowa Twojej firmy czy nawet wydrukować i rozdawać swoim klientom!

Jeżeli mowa o realizacji i tworzeniu takich grafik, to Studio MOFORM stworzy takie niesamowite rzeczy.

Doodle video – tłumaczenie niemożliwego

Przyswajanie przez nasz mózg głównie treści wizualnych, nasuwa jeszcze jedno skuteczne rozwiązanie. Mowa tutaj oczywiście o doodle video. Jeżeli jeszcze nie wiesz, doodle video to animacja, w której na białym tle (najczęściej), ludzka dłoń nakreśla szereg różnych obrazów, jednocześnie tworząc interesującą historię. Mało tego, historia opowiadana jest przez lektora!
Nie wiem, czy wiesz, ale według badań, doodle video jest 4 razy skuteczniejsze, niż zwykłe video i aż o 800% bardziej angażujące, niż słowo pisane! Dzięki temu Twoi klienci z wielką chęcią obejrzą wszystko, co im pokażesz!
Tworząc takie video już od blisko 2 lat, zaobserwowałem jeden wspólny czynnik. Klienci, którzy się do nas zgłaszają, robią to przede wszystkim z jednego powodu. Chcą w prosty i zrozumiały sposób przedstawić swoją usługę czy produkt. Po to, aby ICH KLIENCI nie mieli absolutnie żadnego kłopotu ze zrozumieniem tego, czym się zajmują. I to się udaje!
I to jest dla mnie największą satysfakcją, a jednocześnie jedną z największych zalet doodle’a – tłumaczenie i przedstawienie absolutnie każdej usługi i produktu, przełożenie ze „skomplikowanego” na „zrozumiałe”.
A jeżeli jesteś miłośnikiem badań, to na zakończenie powiem Ci jeszcze jedno. Według światowej sławy eksperta – profesora Richarda Wisemana, osoby, którym wiedza była przekazana za pomocą doodle video, udzielały DWA RAZY więcej poprawnych odpowiedzi, niż osoby, które obejrzały zwykłe video.
No to co? Gotowy na zaciekawienie, zafascynowanie swoich klientów, infografikami i doodle video?

Jeżeli tak – to do dzieła. Chętnie Tobie pomożemy.

MENU